KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 10684304
nr 1068 4304
Bruno Liljefors
(1860-1939), Sverige
Tuschteckning, Bruno Liljefors (1860-1939), monogramsignerad BL, Skiss till 'Det vilda Riga', motivet: 13x13, intyg a tergo av Lindorm Liljefors
Bruno Liljefors, svensk målare född i Uppsala 1860, död 1939.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 14 november 2016
kl 18:54:19
1.800 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.600 kr
2.800 kr
2.600 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
3.200 kr
Bruno Liljefors
Läs mer om Bruno Liljefors